اشن
شورای اسلامی روستای اشن
اشن
تماس با ما عسل اشن گالری تصاویر اشن برنامه های شورای اشن اقدامات شورا مشاهیر درباره اشن صفحه اول

اخبار روستا:

برگزاری مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای روستای اشن

به مناسبت ایام الله دهه فجر و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، اهالی روستای اشن در معیت اعضای بسیج پایگاه شهید مطهری روستای اشن و مسئولین محلی روز پنج شنبه 15/11/94 طی مراسم باشکوهی مزار شهدای روستای اشن را غبار روبی و عطرافشانی نمودند. در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مولائی، امام جماعت روستا بیاناتی در خصوص رشادت های شهداء ایراد فرمودند و در پایان، جلسه با مدیحه سرائی به یاد شهداء به پایان رسید.

 

برگزاری جشنواره غذاهای سنتی در روستای اشن

به مناسبت ایام الله مبارک دهه فجر، جشنوارة غذاهای سنتی در روستای اشن با همکاری دهیاری،  شورای اسلامی و خانة بهداشت روستای اشن برگزار گردید که سرکار خانم دکتر گلستانه مسئول مرکز درمانی روستای اشن و سرکار خانم اسماعیلی کارشناس تغذیه توضیحاتی در خصوص غذاهای سنتی و پرهیز از مصرف فست فودها، غذاهای چرب و پر نمک ایراد نمودند. در این جشنواره که مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد و بخش مهردشت و مسئولین محلی در آن حضور داشتند از 28 نوع غذای سنتی که توسط بانوان روستای اشن طبخ و در آنها از اسفناج استفاده شده بود بازدید و پس از بررسی توسط کارشناسان به نفرات برتر جوایزی اهداء گردید.

 

دیدار از خانواده شهدای روستای اشن

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر و گرامی داشت یاد و خاطره شهداء، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نجف آباد جناب آقای کاظمی، در معیت تعدادی از مسئولین بخش مهردشت بهمراه دهیار، اعضای شورای اسلامی و فرمانده پایگاه بسیج شهید مطهری روستای اشن، با خانواده معظم شهدای روستای اشن دیدار و یاد و خاطره شهدای گرانقدر را گرامی داشتند و از رشادت های آنان تقدیر نمودند.

 

زیرسازی و آسفالت معابر روستای اشن

دهیاری و شورای اسلامی روستای اشن با همیاری اهالی محترم و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نجف آباد بیش از چهار هزار تن آسفالت خریداری و اکثر معابر و خیابان های روستا را زیرسازی و آسفالت نمود. ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل محترم امور روستائی استانداری اصفهان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نجف آباد و اهالی محترم روستا امید است در سال جاری کلیه معابر مورد زیرسازی و آسفالت قرار گرفته تا گوشه ای از مشکلات مردم مرتفع گردد.

 

 

مرمت، کانال کشی و ایزولاسیون جوی های آب کشاورزی روستای اشن

با مشارکت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد و همیاری کشاورزان روستای اشن مرمت، کانال کشی و ایزولاسیون جوی های آب کشاورزی و همچنین لایروبی یکی از قنوات مزارع این روستا با هزینه بالغ بر هفتصد میلیون ریال از پنجم خرداد ماه سال 1394 آغاز و همچنان ادامه دارد که از مساعدت و همکاری مدیریت محترم جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد و سایر مسئولین ذیربط کمال تشکر و قدرردانی بعمل می آید.

 

اطلاعیه

به آگاهی اهالی محترم روستای اشن میرساند همانطور که قبلاً اعلام گردیده کسانی که قصد دیوار کشی، ساخت و ساز و... را دارند میرساند قبل از هرگونه اقدام می بایست به دهیاری مراجعه نموده تا ضمن بررسی های لازم و صدور پروانه ساخت اقدامات مقتضی معمول فرمایند. در غیر اینصورت دهیاری ناچار است پرونده این قبیل ساخت و سازها را به کمیسیون ماده 99 ارسال و تصمیمات مقتضی (جریمه، تخریب و ...) در مورد آنان اعمال گردد و عواقب آن به عهده سازندگان خواهد بود.

 

اطلاعیه

احتراما به آگاهی افرادیکه در سنوات گذشته بخصوص دوره سوم شورای اسلامی روستای اشن اقدام به تصرف اراضی مستثنیات شورا و منابع طبیعی نموده اند می رساند هر چه سریعتر جهت روشن شدن وضعیت ملک تصرف شده به دهیاری روستای اشن مراجعه نمایند در غیر اینصورت دهیاری موظف است برابر قانون با این قبیل متصرفین رفتار نماید.

 

بازدید ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نجف آباد از روستای اشن

جناب آقای رضائی ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نجف آباد در معیت بخشدار محترم بخش مهردشت جناب آقای ایوبیان از روستای اشن بازدیدی بعمل آوردند و مشکلات این روستا را از نزدیک مشاهده و تصمیمات لازم را در خصوص آسفالت معابر، پیاده رو سازی و اختصاص زمین مسکونی به افراد واجد شرایط در شهرک ولیعصر روستا اتخاذ نمودند ضمن اینکه در این بازدید به سه خانوار محروم و فاقد مسکن این روستا هر کدام یک پلاک زمین مسکونی همراه با کمک هزینه ساخت بلاعوض اختصاص داده شد که از ایشان و همراهان محترمشان و همچنین توجه ویژه به این روستا، بخصوص محرومین تشکر و قدردانی بعمل می آید.

 

بازدید فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد و همراهان از روستای اشن

فرماندار محترم ویژه شهرستان نجف آباد جناب آقای محمودی در معیت مدیرکل محترم اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان حاج آقا صادقی و ریاست محترم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد در تاریخ بیست و چهارم اردبیهشت سال جاری از روستای اشن بازدید و همزمان سالن گلزار شهدا و مسجد بقعه متبرکه بابانورالدین در این روستا افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفتند.

 

راهپیمائی روز قدس

اهالی ولایتمدار روستای اشن همانند کلیه هموطنان در راهپیمائی روز قدس شرکت نموده و مشت محکمی به دهان استکبار جهانی کوبیدند. که از اهالی ولایتمدار، انقلابی و همیشه در صحنه روستای اشن تقدیر و تشکر بعمل می آید.

 

اطلاعیه

بدینوسیله به اطلاع کلیه اهالی محترم روستای اشن میرساند، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نجف آباد در نظر دارد برای افراد فاقد مسکن، تعدادی مسکن از طریق انبوه سازی و با اختصاص وام مسکن در شهرک قائم جنب دهیاری احداث نماید. لذا افراد واجد شرایط جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به دهیاری روستای اشن مراجعه نمایند.

تلفن تماس: 42333666

 

بازدید ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نجف آباد از روستای اشن

ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نجف آباد جناب آقای مهندس رضائی در معیت بخشدار محترم بخش مهردشت جناب آقای مهندس ایوبیان و همراهان بنا به دعوت شورای اسلامی روستا و دهیاری، در تاریخ 94/02/14 از روستای اشن بازدید و از نزدیک مشکلات این روستا از قبیل کمبود مسکن برای افراد فاقد مسکن، آسفالت معابر و پیاده رو سازی را مشاهده و نیازهای مرتبط به آن بنیاد بعرض ایشان رسانده شد که آقای مهندس رضایی با اعلام نظر مساعد درخصوص انبوه سازی مسکن، واگذاری زمین برای افراد فاقد مسکن و آسفالت معابر و همچنین پیاده رو سازی وعده همکاری دادند. بدینوسیله از آن ریاست محترم کمال تشکر و امتنان بعمل می آید.

 

 

اطلاعیه

به آگاهی میرساند دهیاری روستای اشن جهت تکمیل کادر اداری خدماتی خود از میان واجدین شرایط با حداقل مدرک دیپلم نیازمند استخدام یک نفر می باشد. متقاضیان می توانند تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 94/02/02 با در دست داشتن مدارک به دفتر دهیاری مراجعه نمایند.

 

دیدار بخشدار محترم بخش مهردشت و اعضای شورای اسلامی روستای اشن با مسئولین شهرستان نجف آباد

در تاریخ 94/01/16 بخشدار بخش مهردشت و اعضای شورای اسلامی روستای اشن با فرماندار محترم شهرستان نجف آباد، معاونت های فرمانداری و مدیریت محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان نجف آباد دیدار و مشکلات روستای اشن (کمبود پزشک، مرتع خاکستری و کمبود آب آشامیدنی) را به استحضار مسئولین محترم شهرستان نجف آباد رساندند تا اقدامات لازم در خصوص رفع این مشکلات بعمل آید.

تشکیل کمیته پیشرفت تحصیلی دانش آموزان روستای اشن

در تاریخ 94/01/24 جلسه ای با حضور ریاست محترم اداره آموزش و پرورش بخش مهردشت، معاونت محترم و کارشناسان آن اداره، مدیران مراکز آموزشی دهستان اشن، روحانی و امام جماعت مسجد جامع اشن حاج آقا قنبری و ریاست شورای اسلامی روستای اشن در محل دبیرستان صالحات تشکیل و پیرامون مشکلات تحصیلی دانش آموزان مراکز آموزشی روستا مذاکره و تصمیمات لازم اتخاذ گردید. ضمنا در جلسه مذبور با توجه به مشکلاتی که جهت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان روستا وجود دارد توسط ریاست شورای اسلامی روستای اشن آقای سید مصطفی قریشی اعتباراتی به منظور بهبود وضعیت تحصیلی در نظر گرفته شد.

 

 

لایروبی و مرمت کانال های آب کشاورزی

با مشارکت مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد لایروبی و مرمت کانال های آب رسانی کشاورزی روستای اشن آغاز گردید، که انتظار میرود با همکاری کشاورزان روستا در این برنامه حدود 2 کیلومتر از جوی های آب رسانی مورد لایروبی، مرمت و بازسازی قرار گیرد. لازم است از مدیریت محترم جهاد کشاورزی شهرستان نجف آباد جناب آقای مهندس مطهری و پرسنل ذیربط که در سال های گذشته  روستای اشن را در امر مرمت و بازسازی کانال های آبرسانی یاری نموده اند کمال تشکر و سپاس گذاری بعمل آید.

 

خرید قطعه زمینی جهت توسعه آرامستان روستای اشن

قطعه زمینی به مساحت هفتصد مترمربع توسط دهیاری و شورای اسلامی روستای اشن و مشارکت خیرین جهت توسعه آرامستان اشن خریداری گردید. بدیهی است در دوره چهارم شورای اسلامی روستای اشن تا کنون سه قطعه زمین به مساحت یکهزار و ششصد مترمربع جهت توسعه آرامستان و احداث یک باب سالن به نام سالن شهداء توسط دهیاری و شورای اسلامی تهیه که بخشی از هزینه آن توسط خیرین پرداخت گردیده است که از افراد نیکوکار و خیر کمال تشکر و سپاس گذاری را داریم.

 

بازدید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نجف آباد از روستای اشن

در تاریخ 93/12/26 ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نجف آباد حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا جعفری در معیت امام جماعت مسجد جامع حاج آقا قنبری، رئیس شورای اسلامی روستا آقای سید مصطفی قریشی و فرمانده پایگاه بسیج شهید مطهری اشن آقای علی اسلامی، از کتابخانه عمومی اشن، امامزاده بابا نورالدین و سالن در دست احداث گلزار شهدای اشن بازدید فرمودند. در این بازدید ایشان از نزدیک مسائل و کمبودهای کتابخانه را بررسی و رهنمودهای لازم را ایراد فرمودند. همچنین در خصوص اتحاد بین هیئات مذهبی و مسئولین روستا تذکرات لازم را ابلاغ نمودند. سپس از سالن در حال احداث گلزار شهداء بازدید و با ابراز خرسندی از عملکرد شورای اسلامی دوره چهارم روستا در اقدامات انجام شده طی یکسال و نیم گذشته، خواستار انعکاس اقدامات انجام شده به مسئولین شهرستان گردیدند.

عکس های بازدید:

 

 

اطلاعیه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد پدیده زمین‌خواری:

باید در قانون، اینگونه اقدامات جرم تلقی شوند و افراد سوءاستفاده‌کننده، بی هیچ اغماضی مورد تعقیب قضایی قرار گیرند.

قابل توجه متصرفین اراضی:

بدینوسیله به اطلاع افرادی که در سال های گذشته اقدام به تصرف غیر قانونی اراضی اطراف روستا بخصوص محله نمازگاه نموده اند میرساند هر چه سریعتر جهت اقدامات لازم به دهیاری روستای اشن مراجعه نمایند. در غیر اینصورت دهیاری ناچار است ضمن رفع تصرف  با متصرفین برخورد قانونی بعمل آورد.

روابط عمومی دهیاری روستای اشن

اطلاعیه

قابل توجه افرادی که قصد ساخت وساز در سطح روستا را دارند:

با احترام به آگاهی اهالی محترم روستای اشن می رساند افرادی که قصد ساخت و ساز دارند نیاز است ابتدا به دهیاری روستا مراجعه تا پس از بازدید محل مورد نظر توسط مهندس فنی بخشداری، دهیار و نهایتا صدور پروانه ساخت اقدام به ساخت و ساز نمایند. در غیر اینصورت دهیاری موظف است از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری و با سازندگان برخورد قانونی بعمل آورد.

روابط عمومی دهیاری روستای اشن

 

روکش آسفالت معابر

با تصویب شورای اسلامی روستای اشن، دهیاری از امروز، شنبه مورخه 93/12/23 روکش و ترمیم آسفالت معابر اصلی روستا را آغاز نمود. ضمنا مقرر گردید در سال آتی بعضی از معابر مورد زیر سازی و آسفالت قرار گیرد.

روابط عمومی دهیاری روستای اشن

 

درختکاری در سطح روستا

با تصویب شورای اسلامی روستای اشن دهیاری اشن درختکاری معابر در سطح روستا را آغاز نمود.

روابط عمومی دهیاری روستای اشن

تشکیل جلسه با مسئولین مرکز بهداشتی درمانی روستای اشن

در تاریخ 93/12/19 جلسه ای با مسئولین مرکز بهداشتی درمانی روستای اشن و با حضور رئیس شورای اسلامی روستا آقای سید مصطفی قریشی در مرکز درمانی تشکیل و پیرامون مشکلات بهداشتی و درمانی بحث و تبادل نظر گردید که رئیس شورا در خصوص کمبود پزشک و مشکلات درمانی پیشنهاداتی ارائه نمودند. همچنین آقای دکتر امینائی و آقای مهندس کوهستانی در خصوص مسائل بهداشتی درمانی و همچنین بهداشت محیط و مراکز توزیع مواد غذائی مواردی ایراد فرمودند. در پایان مقرر گردید مسئولین بهداشت بطور مداوم از مراکز توزیع مواد غذائی سرکشی و تذکرات لازم را به مدیران فروشگاه ها گوشزد نمایند تا از فروش مواد غذائی تاریخ گذشته خودداری نمایند. در غیر اینصورت برخورد قانونی با آنها بعمل خواهد آمد.

 

مراسم جشن ستارگان و تلاش آفرینان آموزشگاه شهید غلامی روستای اشن

در مراسم جشنی که با عنوان ستارگان و تلاش آفرینان آموزشگاه شهید غلامی روستای اشن با حضور معاونت محترم آموزشی اداره آموزش و پرورش منطقه مهردشت و همراهان، مدیر مجتمع آموزشی شهید مطهری اشن، امام جماعت روستا، اعضای شورای اسلامی و مدیر آموزشگاه شهید غلامی و انجمن اولیاء و مربیان آموزشگاه برگزار گردید ضمن سخنرانی مسئولان، ریاست شورای اسلامی روستای اشن ضمن تقدیر و تشکر از دانش آموزان ساعی و همچنین تقدیم هدایائی به دانش آموزان رتبه های برتر آنان را به پیشرفت علم و دانش فراخواند.

تصاویر جشن:

 

 

 

بازدید معاونت محترم عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد و هیئت همراه  از روستای اشن

در تاریخ 93/11/26 معاونت محترم عمرانی فرمانداری شهرستان نجف آباد جناب آقای مهندس جعفر زاده در رأس هیئتی در معیت بخشدار محترم بخش مهردشت جناب آقای مهندس ایوبیان از روستای اشن بازدید بعمل آوردند.

معاونت محترم عمرانی فرمانداری و هیئت همراه ابتدا با حضور در گلزار شهدای روستای اشن و قرائت فاتحه نثار روح پرفتوح شهداء از سالن در حال احداث این گلزار بازدید بعمل آوردند سپس وارد دهیاری روستا شده و با تشکیل جلسه مسائل و مشکلات روستا را مورد بحث و بررسی قرار دادند که دهیاری و شواری اسلامی ضمن عرض خیر مقدم، اقدامات انجام شده و خواسته های اهالی را بعرض ایشان رساندند. سپس آقای مهندس جعفرزاده رهنمودهای لازم را در خصوص توسعه و آبادانی روستا و مشکلات مردم بیان فرمودند. سپس از امورات انجام شده در سطح روستا (آسفالت معابر) بازدید بعمل آورده و همچنین از مرکز بهداشتی درمانی اشن نیز بازدید نمودند که رئیس شورای اسلامی روستا آقای سید مصطفی قریشی نداشتن فضای ورزشی برای جوانان، کمبود آب آشامیدنی، باقیمانده آسفالت معابر و کمبود پزشک و مشکلات درمانی، بهداشتی دهستان اشن (روستاهای اشن، گلدره و دماب) را بعرض ایشان رساندند.

ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای مهندس جعفرزاده و هیئت همراه امید است با توجه به بازدید بعمل آمده مشکلات موجود در این دهستان مرتفع گردد.

تصاویر بازدید: